روش‌های بازگرداندن کالا

 

15 روز ضمانت بازگشت کالا
آرامش خاطر مشتریان پس از تکمیل فرآیند خرید یکی از مهم‌ترین اولویت‌های فروشگاه اینترنتی ریبون، است. در همین راستا، مجموعه ریبون تمام تلاش خود را بکار گرفته تا اطلاعات دقیقی از محصولات در وب‌سایت خود قرار داده شود تا از این طریق مشتریان بتوانند با آگاهی کامل و آرامش خاطر، فرآیند خرید خود را تکمیل نمایند. با وجود این، ممکن است مشتریان محترم پس از تکمیل فرآیند خرید، قصد بازگشت و یا تعویض کالای خریداری شده را داشته باشند که در این راستا، مجموعه ریبون ضمانت 15 روزه جهت بازگرداندن کالا را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد که محاسبه این بازه به این صورت است: 15 روز از زمان تحویل کالا به مشتری تا اخذ محصول ارجاعی توسط ریبون.
بنابراین چنانچه قصد تعویض محصول خریداری شده‌ را دارید، کافی است در حداقل زمان ممکن پس از دریافت کالا، اقدام لازم را انجام دهید تا روال فوق بدون هیچ‌گونه مشکلی صورت پذیرد.
بازگشت و یا تعویض کالا چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟
از جمله دلایل بازگشت و تعویض کالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- مورد پسند نبودن کالای دریافتی 2- مناسب نبودن سایز محصول دریافتی 3- عدم مطابقت محصول سفارش داده شده با محصول دریافتی یا وجود نقص و ایراد در کالای خریداری شده.


کالاهای قابل بازگشت و یا تعویض را چگونه ارسال کنیم؟
– مشتریان عزیز در صورتی که قصد بازگشت و یا تعویض کالایی را دارید، میتوانید با تماس با امور مشتریان, درخواست مرجوعی کالای خود ثبت کنید.
پس از هماهنگی، اقدام به ارسال کالای خود از طریق پست پیشتاز کنید.
توجه: زمان در نظر گرفته شده برای تعویض کالا، 15 روز (علاوه روزهای تعطیل) است.
–  پس چنانچه قصد تعویض دارید، در حداقل زمان ممکن پس از دریافت کالا اقدام نمایید تا این روال بدون هیچ‌گونه مشکلی صورت پذیرد.
–  در نظر داشته باشید که فاکتور ثبت شده شما دو بار قابلیت تعویض دارد؛ لذا در هنگام خرید کالای تعویضی‌، دقت کافی داشته باشید.
–  در نظر داشته باشید که در صورت عدم تطابق محصول سفارش داده شده با اطلاعات وب‌سایت و یا نقص کالا تا 24 ساعت پس از تحویل، لازم است از طریق آدرس ایمیل فروشگاه آنلاین ریبون به نشانی info@riboon.com اطلاع‌رسانی نمایید.


کالای خود را به چه آدرسی ارسال کنیم؟
آدرس: تهران-شهرجدید اندیشه- فاز یک خیابان شاهد شرقی پلاک 27
شماره تماس91002838-021 کد پستی ۸۰۹۵۶-۳۳۵۴۴


کدام کالاها قابلیت بازگشت و یا تعویض را دارند؟
تمامی محصولات موجود در وب‌سایت ریبون، قابلیت بازگشت و یا تعویض را دارند به جز:
محصولات با عنوان اکسسوری، لگ و ساپورت، سوتین‌، نیم تنه، ، لباس‌زیر و حوله به علت مسائل بهداشتی تحت هیچ شرایطی قابل تعویض نیستند.

 

کالاهای قابل بازگشت و یا تعویض به هنگام ارسال باید دارای چه شرایطی باشند؟
– در زمان مرجوع کردن کالای خریداری شده، مطمئن شوید که کالا در بسته‌بندی ویژه خود شامل جعبه ریبون (همان‌گونه که دریافت کرده‌اید) قرار دارد.
– در تمامی کالاها، اتیکت کالا باید سالم باشد. در صورت جدا شدن و یا مخدوش شدن تگ‌ها، کالای خریداری شده قابل استرداد نیست.
– نبود ایراد ظاهری در کالا؛ به طوری که کالا در حالت نو باقی مانده باشد.
–  انواع لباس‌ها: بو نگرفته باشند؛ دچار چروک و رفتن خط اتو نشوند؛ لکه و کثیفی بر روی لباس نباشد و با بسته‌بندی خودِ محصول
بازگشت داده شود.
–  انواع کفش‌ها: کف کفش تمیز و سالم باشد، روی کفش خط خوردگی و تاشدگی وجود نداشته نباشد و داخل آن بوی تازگی کفش را بدهد.
–  کلیه موارد فوق بایستی به تایید کارشناس کنترل کیفیت و سلامت کالا در فروشگاه اینترنتی ریبون برسد که در صورت تایید کالا، قابلیت بازگشت و یا تعویض کالا امکان‌پذیر خواهد بود.
شرایط بازگشت و تعویض کالاهایی که در پروموشن خریداری شده‌اند:
–  در صورتی که کالایی در پروموشن خاصی خریداری شود، فقط امکان تعویض رنگ و سایز محصول وجود دارد.
–  در صورتی که رنگ و سایز محصول مرجوعی موجود نباشد، معادل وجه پرداختی ,عودت وجه صورت می گیرد. ( تخفیفات فاکتور مرجوعی امکان فعال شدن ندارد)
–  در صورت تمایل به تعویض با کالای دیگر، کلیه تخفیف‌های مربوط به پروموشن فعلی حذف و مبلغ پرداختی عودت داده خواهد شد.
–  در پروموشن‌ها و حراج‌های زمان‌دار در صورت پایان مدت زمان تخفیف کالای خریداری شده، معادل مبلغ پرداختی محاسبه شده و کالای جایگزین به قیمت روز قابل خرید است.
–  در صورتی که سفارش شامل کالای هدیه باشد (به عنوان مثال 1+1)، جهت بازگشت و یا تعویض و در صورتی که تنها یک عدد کالا مرجوع گردد نیز امکان عودت وجود دارد و مبلغ محاسبه شده به تناسب تخفیف فاکتور اعمال می‌شود.

–  در صورتی که کد 100درصدی رایگان در فاکتور مرجوعی استفاده شده باشد و رنگ و سایز محصول مرجوعی موجود نباشد امکان حفظ تخفیف برای خرید جایگزین وجود ندارد.

بعد از ارسال کالا چه اتفاقی خواهد افتاد؟
–  پس از دریافت کالا توسط ریبون، سلامت کالای ارسالی توسط کارشناسان کنترل کیفیت مجموعه مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن شرایط لازم بخش کنترل کیفی کالا، در اولین فرصت با مشتری تماس گرفته و جهت تعویض و یا عودت وجه پرداختی،
راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود.
–  در صورتی که مشتریان محترم قصد تعویض کالا را داشته باشند، با امور مشتریان ریبون هماهنگی لازم را انجام دهید , ضمنا هزینه ارسال سفارش جدید به عهده مشتری است.
–  در صورتی که مشتریان درخواست بازگشت وجه را داشته باشند، پس از بررسی کالا توسط واحد کنترل کیفیت و سلامت مجموعه ریبون، ظرف 72 ساعت مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد. لازم به توضیح است که هزینه ارسال اولیه از مبلغ کل کسر خواهد شد.

–  به هیچ عنوان امکان رزرو کالا در پروسه تعویض وجود ندارد.
–  پس از صدور بن برای تغییر رنگ و سایز، امکان لغو آن و دریافت وجه وجود نخواهد داشت.
–  در صورت تعویض کالا، هزینه رفت و برگشت بر عهده مشتری خواهد بود.
–  اگرچه روال تعویض کالا در حداقل زمان ممکن انجام خواهد شد اما باید توجه داشت که هیچ تعهدی از سوی مجموعه ریبون در مقابل انجام یک‌ روزه و یا دو روزه تعویضی‌ها صورت نمی‌پذیرد.
توجه: در صورتی که کالای بازگشت داده شده در سفارشی باشد که در آن سفارش هدیه، کوپن تخفیف و … به مشتری تعلق گرفته باشد،
مبلغ تخفیف از مبلغ کل کسر و مابقی مبلغ استرداد می‌شود.


راه‌های ارتباط با خدمات پس از خرید ریبون:
شماره تماس: 91002838-021
ایمیل: info@riboon.com