مدل زن اکساندر مک کویین کالکشن پاییز 23- پیراهن مشکی کرم- کیف مشکی
کالکشن پاییز 2023 الکساندر مک کویین

الکساندر مک کویین، برند لاکچری بریتانیایی، منشا معروف شلوارهای فاق کوتاه یا burnsters در دهه نود میلادی، با کالکشن پاییز 23 خود بازگشته‌است. سارا بارتون، مدیر خلاق این برند، با به کار گرفتن مدل‌هایی از هر رنگ پوست و نژاد و جنسیت، و با شکستن مرزهای سنتی پوشاک زنانه و مردانه؛ حرف‌هایی برای گفتن دارد.

مجله فشنیستا از توضیحات این کالکشن روایت می‌کند:(( کاوش در زیبایی و قدرت از طریق خیاطی و خیاطی پارچه و تمرکز بر برش، تناسب و روح.)). از زمان‌های دور، پوشاک زنانه با جزییات و برش‌های مشخصی از پوشاک مردانه متفاوت بود. در این مجموعه، سارا بارتون با تفکیک دوخت و پارچه رسمی مردانه با جزییات لطیف زنانه، آثار هنری زیبایی خلق می‌کند.

با هم برخی از لباس‌های این مجموعه جذاب را بر تن مدل‌های خانم این برند مشاهده کنیم.

ست کت شلوار و ست کت دامن

الکساندر مک کویین در این مجموعه با ترکیب المان‌های ظریفی مانند تور، آستین پفی و یقه کلاسیک با ترکیب‌های ساده‌ای مانند کت و شلوار، لباس‌هایی متفاوت با معمول خلق کرده‌است. معمولاٌ با یک دکمه ساده یا یک جنس اسپرت مانند لی، نوع یک لباس رسمی به کل متحول نمی‌شود. اما طراحان باهوش این برند، با افزودن جزییات استایل رمانتیک، از یک دوخت و برش مردانه، استایلی کاملا زنانه ساختند.

مشاهده کنید: خرید هودی زنانه

پیراهن بلند زنانه و پالتو پاییزه

همه ما در پاییز پوشیدن یک لایه لباس بلند را به چندین لایه لباس ترجیح می‌دهیم. با انتخاب جنس مناسب در طراحی، مک کویین موفق شده تا به زیبایی آستین سنتی پیراهن‌های انگلیسی و کمر جمع این لباس‌ها را به پوشاک پاییزه مناسبی تبدیل کند. زیبایی این نوع طراحی، ست شدن آن با انواع کیف، کفش و اکسسوریهای چرمی است که جلوه‌ای شیک و امروزی به اجزای این کالکشن می‌دهد.

کت و دامن بلند یا پالتوی کوتاه

این مجموعه ایرانی‌ها را درک می‌کند. آنچه همه ما زیبا و جذاب می‌بینیم و برای تهیه‌اش هر پاییز مغازه ها را زیرورو می‌کنیم در یک قاب جمع است. پالتوهای میدی و کوتاه‌تر سال‌ها است مهمان کمد دختران جوان ایرانی هستند. اهمیت نوع یقه را در تصاویر بالا می‌بینید. یک یقه دو تکه و انگلیسی ساده، برگرفته از لباس مردان انگلیسی در قرن 18 میلادی، به یک لباس تمام تور و نازک جدیتی تازه می‌بخشد. رسمیت این نوع یقه‌ها، این پالتو یا کت دامن را برای موقعیت‌های رسمی نیز مناسب می‌کند.

مشاهده کنید: خرید کاپشن مردانه

انواع کت و شلوار زنانه

علاقه دختران ایرانی به کت و شلوار بر هیچکس پوشیده نیست. دخترهای ایرانی، در موقعیت های خاصی می‌توانند پوشیدن کت و شلوار را تجربه کنند و آن هم مناسبت‌های رسمی‌تر است. در این مجموعه شما می‌توانید انواع کت و شلوارهای تیره و روشن، ساده و با طراحی دخترانه و بر تن مدل‌هایی از نژادهای مختلف را ببینید. و از زیبایی این نوع لباس در هر حالتی مطمئن شوید. پس اگر در نظر دارید برای مهمانی بعدی یک دست کت و شلوار زنانه جذاب سفارش دهید، دست دست نکنید.

دامن کوتاه و آستین‌های پفکی

از اولین لباس‌های پرمصرف در میان خانم‌ها انواع دامن کوتاه و متوسط است. در تصویر بالا و به انتخاب الکساندر مک کویین، وفاداری به رنگ های خاصی را برای دامن مشاهده می‌کنید که ریشه در سنتهای قدیمی اروپا دارد. کمر جمع، آسیتنهای بزرگ، دامن چین دار و سرآستین‌های خوش دوخت این کالکشن، مناسب دخترهایی با روحیات لطیف و یا علاقمندان به استایل رمانتیک است.

شرقی و غربی تفاوتی نمیکند. با مشاهده تصاویر این کالکشن، دقت شما در تهیه و انتخاب جزییات استایلتان افزوده می شود. اگر علاقمند هستید میتوانید در مجله ووگ سایر اجزای این مجموعه را نیز مشاهده کنید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید از مبلغین این برند در صنعت کیپاپ میتوان به اعضای بلک پینک اشاره کرد. آنها بارها در مراسم های رسمی، لباسهایی از برند الکساندر مک کویین به تن کرده‌اند. و همان محصول در مدت زمان کوتاهی سولد اوت _sold out_ شد.

بیشتر بخوانید: خرید و قیمت کفش روزمره زنانه

 

برای شنیدن خلاصه صوتی روی دایره زیر ضربه بزنید.