نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه
4 نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه

نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه : با درنظر داشتن نکات زیر در انتخاب لباس مناسب برای فرزند دلبندتان ، موفق خواهید بود.

مادران امروزی روی انتخاب لباس کودکشان بسیار حساس هستند. حتی کودکان نسل جدید مانند کودکان قدیمی نیستند و به لباس های خود توجه بسیار زیادی دارند. با توجه به این مسائل لازم دانستیم که نکات مهمی را در ارتباط با انتخاب لباس کودکان مطرح کنیم.

پیش از ارائه این نکات ، به یک مسئله مهم اشاره می کنیم که گاهی برخی از والدین به آن بی توجه هستند. والدین عزیز باید بدانند که کودکان باید حق انتخاب داشته باشند. اگر کودک شما در سنی است که می تواند رنگ ها و طرح های لباس را تشخیص دهد ، از آنها برای انتخاب لباس هایشان نظر بخواهید.

بیشتر بخوانید: 5 نوع از پرکاربردترین لباس‌های پاییزه
 لباس بچگانه ، دخترانه و پسرانه

چندین نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌ گانه

  • لباس کودک باید لطیف باشد. لطافت لباس کودکان مسئله مهمی است که والدین باید به آن توجه داشته باشند. پوست کودکان بسیار حساس است و سریع آسیب پذیر است. لباس هایی که جنس خشنی دارند ، پوست کودکان را اذیت می کند. اگر می بینید که پوست کودک شما دون دون و قرمز شده است ، به نامناسب بودن جنس لباس های آن شک کنید. لباس های نخی و پنبه ای برای کودکان بسیار مناسب هستند.
  • لباس هایی که دارای ریش ریش ، بند ، تور گیپوری ، زرق و برق مانند پولک و … هستند ، اصلاً مناسب کودکان نیستند. زیرا سبب خارش پوست آنها می شود.
  • اگر کودکتان در سنی است که مواد خوردنی و غیرخوردنی را تشخیص نمی دهد ، نباید لباس های زیپ دار و دکمه دار را انتخاب کنید. ممکن است کودکان در صورت جدا شدن این قطعات ، آنها را بخورند و دچار مشکل شوند.
  • به درزهای لباس های موردنظر توجه کنید. دوخت لباس ها باید محکم باشند و درزها به خوبی فیکس شده باشند. در چنین شرایطی هر اندازه که لباس های کودکان را بشویید ، آسیب نمی بینند.

رنگ های مناسب برای لباس کودکان

با چندین نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه آشنا شدیم. لباس کودکان به دلیل حفظ بهداشت باید زود به زود شسته شوند. اگر لباس های کودکان دارای طرح های شلوغ باشند و رنگ های تیره داشته باشند ، کمتر کثیف می شوند. البته خرید لباس هایی با رنگ تیره نباید سبب شود که از شستن زود به زود لباس های کودکان ، غافل شوید.

بهتر بودن لباس های رنگ تیره نباید سبب شود که اصلاً لباس های رنگ شاد و روشن برای آنها خریداری کنید. کودکان به رنگ های شاد علاقه بسیار زیادی دارند. بنابراین لباس های خریداری شده باید ترکیبی از لباس های رنگ تیره و روشن باشد. طرح های شخصیت های کارتونی ، طرح های مناسبی برای لباس کودکان کم سن و سال تر هستند.

محصول پیشنهادی: لباس دخترانه

راحتی کودکان را درنظر بگیرید

یک نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه ، توجه به راحتی آنها است. راحتی ، حق کودکان است. پوشیدن و درآوردن برخی از لباس ها بسیار دشوار است و سبب ناراحتی آنها می شود. بنابراین والدین گرامی نباید لباس هایی با یقه های بسته و کیپ ، لباس هایی با دکمه های زیاد ، لباس های چند تکه و … را خریداری کنند. لباس هایی را برای کودکان خود خریداری کنید که به راحتی به تن آنها رفته و به راحتی از تن آنها در بیایند.

اگر کودک شما زیر دو سال است ، نباید لباس های سرهمی را به عنوان لباس های خانه خریداری کنید. زیرا تعویض پوشک کودک در طول شبانه روز دشوار می شود. لباس های سرهمی بیشتر برای مهمانی مناسب هستند که چندین ساعت به طول می انجامد. شلوارهای کمرکش و زیپ دار و بلوزها و تیشرت هایی که یقه های آزاد دارند ، بسیار مناسب این کودکان هستند.
 لباس دخترانه ، لباس صورتی

اهمیت سایز بودن لباس برای کودکان ، یک نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌ گانه

بهتر است سایز کودکان خود را پیش از رفتن به بازار و یا خرید اینترنتی ، اندازه بگیرید. به یاد داشته باشید که سایز کودکان مدام تغییر می کند. بنابراین نباید لباس های آنها را به سایز قبلی آنها خریداری کنید. با داشتن اندازه دقیق قد و دور کمر کودکان و سایز لباسی که بر تن آنها مناسب است ، می توانید لباس سایز را برای آنها خریداری کنید.

اگر اینترنتی خرید می کنید می توانید از کارشناسان فروش بپرسید که در صورت مناسب نبودن سایز لباس برای کودک می توانید آنها را مرجوع و تعویض کنید یا خیر. اگر نمودار رشد فرزند شما به شدت صعودی است ، حتماً لباسی با یک سایز بزرگتر را خریداری کنید. خرید لباس های سایز بزرگتر برای نوزادان ، به شدت توصیه می شود.

نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه زمستانی ، خرید یک سایز بزرگتر است. کت و کاپشن کودکان را حتماً یک سایز بزرگتر بخرید. زیرا لباس های زمستانی مانند کت ، کاپشن ، بارانی و … قیمت بالایی دارند و حیف است که به دلیل رشد سریع کودک و کوچک شدن این لباس ها ، بخواهید آنها را کنار بگذارید.

در این اوضاع اقتصادی باید صرفه جویی کرد و لباس هایی را خریداری کرد که بتوان حداکثر استفاده را از آنها کرد.

محصول پیشنهادی: لباس پسرانه

تناسب شخصیت و استایل کودکان ، یک نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌ گانه

با انتخاب استایل مناسب برای کودکان خود به آنها شخصیت بدهید. انتخاب لباس مناسب برای کودک در تربیت آن اثرگذار است. بنابراین سعی کنید که با انتخاب لباس های شکیل و مناسب به شخصیت کودک دلبند خود جهت دهید و آنها را به سمت باشخصیت بودن سوق دهید. لباس هایی که دارای نوشته های بی معنی و مدل های ناهنجار است را برای کودکان خود خریداری نکنید.

خرید اینترنتی لباس کودک

یکی از آسان ترین راه ها برای خرید لباس کودک ، خرید از فروشگاه های اینترنتی است. مزیت مهم خرید اینترنتی این است که بدون اتلاف وقت خود می توانید لباس های موردنظرتان را خریداری کنید. هر جا که هستید می توانید با آرامش به خرید اینترنتی لباس موردنیاز کودک خود اقدام کنید و بیهوده خود را اسیر شلوغی بازار و خیابان ها نکنید. با توجه به چندین نکته مهم برای انتخاب لباس بچه‌گانه می توانید بهترین انتخاب ها را برای کودکان خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: خرید تاپ ورزشی زنانه