دامن‌ چند لایه
بهترین استایل با دامن چند لایه

آیا تاکنون در استایل خود از دامن‌ چند لایه استفاده کرده‌اید؟ اگر این دامن را در کمد لباس خود ندارید وقت آن رسیده است که با اضافه کردن به مجموعه ‌ی لباس‌هایتان استایل‌های جذابی را با آن بسازید. در این مطلب به بررسی نحوه‌ی ست کردن دامن های چند لایه، انتخاب جنس آن و موقعیت‌های مناسب پوشیدن آن می‌پردازیم.

فرقی نمی‌کند که بهار، تابستان، پاییز یا زمستان باشد، در هر فصلی می‌توان تاپ زنانه با دامن های چند لایه استفاده کرد. این نوع لباس زنانه به قدری متنوع و کاربردی هستند که می‌توانید آن‌ها را به روش‌های مختلف در استایل خود به کار گرفته و برای موقعیت‌های مختلف استفاده کنید.

دامن‌ چند لایه چیست؟

دامن های چند لایه اغلب به دامن‌های لایه لایه‌ای می‌گویند که از چند لایه پارچه‌ای که روی یکدیگر قرار گرفته‌اند تشکیل شده‌اند. در دامن های چند لایه، لایه‌ها به صورت کامل به هم چسبیده نیستند و به صورت آزاد به هم وصل شده‌اند. لایه‌های دامن از نظر پهنا، بلندی و ضخامت با هم فرق دارند و اغلب چین‌دار هستند.

هر لایه می‌تواند  رنگ متفاوتی نسبت به لایه‌های دیگر داشته باشد. اما دامن‌های طبقه‌ای به این صورت هستند که لایه‌های مختلف به هم وصل شده و در نهایت به سجاف اصلی دامن متصل می‌شوند و اینگونه به نظر می‌رسد که دامن لایه‌های مختلف دارد در حالی که فقط یک لایه‌ی اصلی دارد.

دامن‌ های چند لایه در فصل‌ های مختلف و تقریبا برای هر موقعیتی شیک و زیبا به نظر می ‌رسند. فرقی نمی‌کند که به دنبال استایل کژوال یا رسمی باشید، در هر حال یک دامن وجود دارد که بتوانید برای سبک مورد نظر استفاده انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: برای ایجاد استایل شیک با لباس‌ های ارزان چه باید کرد؟

آیا دامن‌ چند لایه جزو لباس های ترند استایل است؟

به نظر می ‌رسد برخی ترند های مد یک حلقه‌ی تکرار شونده باشند و دامن  چندلایه هم جزو این مدل ترندها است. همه‌ی مدل‌های دامن‌های چند لایه در ترند سال ‌های اخیر قرار داشته و مد هستند. دامن‌ها چین‌دار و چند لایه همچنان جزو ترند بوده و فرقی نمی‌کند که چه مدلی با چه بلندی‌ای انتخاب کنید در هر حال برای هر فردی با هر سلیقه‌ای یک انتخاب وجود دارد.

امروزه، دامن‌های چند لایه برای هر استایل سبک مخصوص را ایجاد می‌کنند. در صورتی که دوست دارید تیپ متفاوتی داشته باشید حتما دامنی چند لایه را به کمد لباس‌هایتان اضافه کرده و آن را با تاپ و کفش مناسب ست کنید.

آیا دامن چند لایه جزو لباس های ترند استایل است؟

برای تهیه‌ دامن‌ چند لایه از چه پارچه‌ هایی استفاده می‌شود؟

پارچه‌های سبک وزن بهترین انتخاب برای تهیه‌ی دامن‌های چند لایه هستند. نخ پنبه، لینن، ساتن و ابریشم بهترین انتخاب‌ها هستند به ویژه اگر بخواهید دامنتان بدون اینکه لخت و آویزان باشد لایه‌های بسیار زیادی داشته باشد. از انتخاب پارچه‌های ضخیم و سنگین اجتناب کنید زیرا باعث آویزان شدن دامن می ‌شوند.

در مورد انتخاب طرح و رنگ گزینه ‌های بسیار زیادی وجود دارند. دامن های چند لایه می ‌تواند طرح‌ های مختلفی از جمله راه‌راه، نقطه نقطه، گل‌دار و پلنگی داشته باشد. هر طرحی که با استایل و شخصیتتان متناسب باشد را می‌ توانید انتخاب کنید. دامن‌های چند لایه می‌توانند به هر رنگی باشند. برای جذاب ‌تر شدن دامن می‌توان از پارچه ‌های جین و حریر و رنگ‌های مختلف برای لایه‌های مختلف استفاده کرد.

مدل‌های مختلف دامن‌ چند لایه

چند مدل برای دامن‌های چند لایه وجود دارد. مدل این دامن به تعداد، بلندی و شکل لایه‌ها بستگی دارد. برخی دامن‌های چند لایه می‌توانند دارای چین و تور اضافه باشند. حتی می‌توان سایر مدل‌های دامن‌ها را هم به سادگی با اضافه کردن لایه به دامن‌ چند لایه تبدیل کرد. در ادامه چند مدل مختلف از دامن ‌های چند لایه را معرفی می‌کنیم.

دامن های چند لایه‌ کوتاه

دامن های چند لایه‌ی کوتاه مشابه دامن مینی است. این مدل می‌تواند بین دو تا پنج لایه‌ی چین‌دار داشته باشد که هر کدام تا بالا یا میانه‌ی ران بلندی دارند. اغلب نوجوانان این مدل را انتخاب می ‌کنند. توجه کنید که مدل کوتاه غیررسمی است.

 

دامن های چند لایه‌  بلند

بلندی دامن‌ چند لایه ی بلند اغلب تا بالا یا روی مچ پا است. این مدل دامن اغلب توسط خانم‌ها برای ایجاد ظاهر کشیده و زنانه‌ی شیک انتخاب می ‌شود.

 

دامن های چند لایه‌ میدی

با اضافه کردن چند لایه به دامن میدی یک دامن چند لایه‌ی میدی خواهید داشت. بلندی این مدل دامن ‌ها از پایین زانو یا میانه‌ی ساق پا است. بسته به رنگ و پارچه‌ی این مدل دامن می‌توان آن را برای موقعیت‌های غیررسمی و رسمی استفاده کرد.

دامن چندلایه‌ مورب

دامن چند لایه‌ی مورب لایه‌هایی دارد که با زاویه برش داده شده‌اند و نگاه را از چپ به راست (یا برعکس) یا از بالای خط مورب به پایین جلب می‌کنند. بلندی دامن‌های مورب اغلب از متوسط تا بلند است. میزان مورب بودن لایه‌ها بسته به مدل دامن متفاوت است.  خط‌های موربی که بیشتر عمودی هستند اغلب باعث بلندتر و کشیده‌تر نشان داده شدن فرد شده اما دامن‌هایی که خط‌های موربشان اغلب افقی است باعث کوتاه‌تر نشان داده شدن و افزایش پهنا می‌ شوند.

دامن های چند لایه‌ دارای گره‌ کراواتی در جلو

دامن چندلایه‌ای که در جلو گره‌ی کراواتی دارد می‌تواند شامل هر مدل دامن چند لایه‌ای باشد که اغلب در جلو و وسط دامن گره‌ی کراواتی یا پاپیونی دارند. در صورتی که به دنبال استایل دخترانه‌ی جذاب باشید این مدل بسیار مناسب است. گره‌های پاپیونی بزرگ‌تر استایل جذاب‌تری ایجاد می‌کنند.

دامن چند لایه‌ توری

تور یکی از پارچه‌های مناسب برای ایجاد دامن‌های چند لایه‌ی حجیم است که می‌تواند برای تهیه‌ی دامن‌های چین‌دار و پف‌دار جذابی که در ترکیب با تاپ و کفش پاشنه بلند مناسب استفاده شود.

این دامن برای همه‌ی فصل‌ها مناسب است اما به دلیل ساختار ظریف و سبک وزنی که دارد برای تابستان بسیار راحت و مناسب به شمار می‌رود.

دامن لایه‌ ای نامتقارن

همانطور که از نام این مدل مشخص است دامن های چند لایه‌ی نامتقارن چند لایه دارد که ممکن است در جلو، کناره‌ها یا پشت بلندتر باشند. لایه‌های این مدل بر اساس یک الگوی مشخص برش داده نمی ‌شوند. برخی از لایه‌ها مورب، برخی صاف‌تر، برخی بلندتر و برخی کوتاه‌تر هستند. این دامن‌ها اغلب ظاهر غیرمعمولی دارند اما ظاهر منحصر به‌فرد و خاصشان استایل شیک و زیبایی ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: قیمت تاپ ورزشی

دامن چند طبقه‌ چین‌ دار

دامن چند طبقه‌ی چین‌دار هم یکی از انواع دامن های چند لایه است که در آن لایه‌ها به صورت آزادانه از هم قرار نگرفته‌اند یا از هم جدا نیستند. در این مدل لایه‌ها با وصل شدن به هم یک پارچه‌ی یک تکه‌ای را ایجاد کرده‌اند که به نظر می‌رسد چند طبقه‌ی مختلف دارد. بلندی دامن‌های چند طبقه‌ی چین‌دار می‌ تواند از انواع کوتاه تا بلند متفاوت باشد. علاوه بر این چین‌های آن ظاهر زنانه و شیکی را به دامن اضافه می ‌کنند.

چگونه باید از دامن چند لایه در استایل خود استفاده کنیم؟

دامن های چند لایه جزو اجزای مهم در استایل است که می‌ تواند برای ایجاد تیپ‌های متنوع و مختلفی استفاده شود. به دلیل اینکه دامن چندلایه با لباس‌های مختلفی ست می ‌شود اشکالی ندارد که آن را چند بار بپوشیم و تکراری به نظر نمی‌آید.

در ادامه چند ایده برای ست کردن دامن چند لایه در استایل را معرفی کرده‌ایم.

برای ایجاد استایل کژوال و غیررسمی یک دامن چندلایه‌ی میدی مشکی را با سویشرت گشاد سبز رنگ، کفش پاشنه کوتاهی که دارای بند روی مچ پا است و یک کیف کوچک ست کنید.

در صورتی که به دنبال داشتن یک استایل شیک هستید  یک دامن میدی به رنگ خنثی را با کت مشکی یا سرمه‌ای و یک جفت کفش پاشنه بلند ست کنید.

در فصل زمستان دامن های چند لایه‌ی میدی یا مینی را با بوت‌های بلند و پیراهن آستین بلندی که در دامن گذاشته‌اید ست کنید همچنین می‌توانید به این استایل یک کت چرم یا جین اضافه کنید تا علاوه بر شیک ‌تر شدن گرمای بیشتری هم ایجاد کنند.

باید گفت برای داشتن یک استایل شیک بهاری می‌توان تاپ گل‌دار را با دامن چند لایه‌ی بژ یا به رنگ خنثی، کفش پاشنه بلند و یک روسری زیبا ست کنید. می توان گفت برای تکمیل استایل هم می‌توانید از اکسسوری‌هایی مانند دستبند و گوشواره استفاده کنید.

برای ایجاد استایل رسمی کلاسیک هم می‌توان دامن چند لایه‌ی میدی مشکی را با یک پیراهن دکمه‌دار سفید و کفش‌های پاشنه بلند جلو باز مشکی ست کرد. برای رسمی‌تر و شیک‌تر شدن استایل هم می‌توان یک کت را به تیپ اضافه کرد.

چگونه باید از دامن چند لایه در استایل خود استفاده کنیم؟

مزایا و معایب دامن‌های چند لایه

مزایا ان عبارت اند از :

  • دامن‌های چند لایه بسیار متنوع و منحصربه‌فرد هستند.
  • در قد های متفاوتی تهیه می‌شوند.
  • مدل‌های مختلفی از لایه‌بندی این دامن‌ها را می‌توان برای استایل های مختلف به کار گرفت.
  • باعث جذابیت و درخشش هر استایلی می‌شوند.
  • آن‌ها را می‌توان با همه مدل کفش، کت و تاپی ست کرد.

معایب آن عبارت اند از :

  • برخی مدل‌های دامن‌های چند لایه برای همه‌ی انواع فرم بدن‌ها مناسب نیستند.
  • این استایل منحصر به فرد مورد پسند همه‌ی افراد نیست.
  • در صورت استفاده‌ی اشتباه می‌توانند باعث شوند فرد شلخته و نامنظم به نظر برسد.

به صورت کلی تعداد نقاط مثبت این دامن‌ها از نقاط منفیشان بیشتر است. با استفاده از این دامن‌ها در استایل خود می‌توانید ظاهر زنانه‌ی بسیار زیبایی ایجاد کرد.

 

برای شنیدن خلاصه صوتی روی دایره زیر ضربه بزنید.