لگ ورزشی زنانه آبی
فواید استفاده از لگ ورزشی زنانه

استفاده از فواید لگ ورزشی زنانه هنگام ورزش کردن بیشتر از معایب آن است. در ادامه به مزایا و معایب لگ زنانه خواهیم پرداخت. در هنگام رفتن به باشگاه یا حین تمرین، هر ورزشکار نیاز به لباس ورزشی دارد. در انواع لباس ورزشی، لگ ها به روز ترین نوع شلوار به حساب می آیند.

اهمیت و فواید لگ ورزشی زنانه را می دانید؟

بیاید در ابتدا سوالاتی از قبیل اینکه، لگ ورزشی چه ظاهری، چه جنسی و چه سایزی دارد؟ را پاسخ دهیم. لگ، لباسی فوق العاده برای پوشش پایین تنه است. از آنجایی که تنوع لگ ها در طرح، مدل و جنس آن ها می باشند، دانستن برخی موارد ضروری است.

لگ ها، ساپورت یا شلوارهایی هستند که جنس به خصوصی نسبت به شلوار های دیگر دارند. آن ها نازک تر از سایر شلوار ها و جزء لباس های ورزشی به حساب می آیند. جنس لگ های ورزشی از فلامنت، سیملکس، غواصی و… بوده و با عملکردی به خصوص، برای ورزش کردن طراحی شده اند.

اندازه برخی از لگ ها به صورت فری سایز است و برخی دیگر دارای سایزبندی متنوعی هستند. تن خور لگ در پا به گونه ای است که کاملاً فرم اندام ها را به خود می گیرد. پس تنخور لگ ورزشی به صورت جذب است.

مدل لگینگ های ورزشی مختص بانوان طراحی شده است، هر چند آقایان نیز از این نوع لگ ها استفاده می کنند. استفاده از لگ ورزشی زنانه می تواند فواید بسیاری را برای خانم های ورزشکار به همراه داشته باشد. این فواید را در این مقاله بیان می کنیم.

 فواید لگ ورزشی زنانه

فواید استفاده از لگ ورزشی زنانه:

لگ ورزشی، یک لباس به روز و مدرن برای استایل اسپرت به حساب می آید. با پوشیدن لگ ها می توانید تیپی جدید و امروزی برای ورزش کردن داشته باشد. مدل های لگ ورزشی ظاهری جذاب و خاص به استایل ورزشی شما می دهد.

 • از آنجایی که لگ ورزشی زنانه به حالت جذب در تن می ایستد، برای ورزش کردن مناسب است.
 • در طراحی لگ ها بخشی اضافی وجود ندارد که مانع از حرکت و تمرین های ورزشی شما شود. هنگام ورزش می توانید به راحتی به انجام فعالیت های ورزشی مختلف بپردازید.
 • جنس لگ ورزشی از انعطاف بالایی برخوردار است و حالت کشسانی دارد. این موضوع انجام ورزش هایی کششی مثل یوگا و پیلاتس را راحت تر می کند.
 • جذب تن بودن لگ ورزشی، احتمال آسیب دیدگی و ایجاد خراش بر سطح پوست پا را کم می کند.
 • طراحی لگ به گونه ای است که پای شما را در برابر گرما و سرما محافظت می کند. لگ ورزشی، در حین انجام فعالیت های تناسب اندام، دمای بدن شما را ثابت نگه می دارد. به همین دلیل در تمامی فصول، برای خانم های ورزشکار قابل استفاده است. اگر در فصل سرما از لگ ورزشی زنانه استفاده کنید، لگ بدن شما را گرم نگه می دارد. لگ های ورزشی در فصول گرم، بر عکس عمل می کند.
 • هنگامی که در انجام تمرینات ورزشی و دویدن، بدن عرق کند، لگ ورزشی زنانه این تعریق را تا حد امکان از بین می برد. جنس لگ ها به گونه ای است که پارچه خشک می ماند و از اجتماع رطوبت جلوگیری می کند. همین امر مانع از رشد باکتری ها می شود. پوشیدن لگ ورزشی زنانه، بر سلامت پوست بدن فرد تاثیر مثبت می گذارد. همین مورد، یکی از فواید لگ ورزشی زنانه است. می دانیم که تعریق در هنگام ورزش امری اجتناپ ناپذیر است و ظاهری آزاردهنده دارد. پس بهتر است از لگ ورزشی در هنگام تمرینات استفاده کنید. این مورد، فقط در جنس لگ های ورزشی وجود دارد و در شلوارهای دیگر ورزشی دیده نمی شود. اکثر خانم های ورزشکار دغدغه تعریق هنگام انجام ورزش های هوازی و تمرینات سنگین بدن سازی را دارند، با استفاده از لگ ورزشی زنانه این موضوع تا حد امکان قابل حل است.
 • ورزشکاران با دغدغه کالری سوزی دست و پنجه نرم می کنند. خانم های ورزشکار، سعی می کنند بیشتر ورزش کنند و کمتر غذا بخورند. آیا می دانستید پوشیدن لگ، کالری سوزی شما را در هنگام ورزش کردن، افزایش می دهد؟ در هنگام وزنه زدن، دویدن، پیاده روی و موارد این چنینی، دمای بدن افزایش پیدا می کند. وقتی شروع به گرم کردن برای تمرین ورزشی می کنید گرمای بدن بیشتر می شود و پروسه عرق کردن آغاز می شود. در این مورد، طراحی لگ ها به گونه ای است که این گرما را جذب کرده و ثابت نگه می دارد. با گرم ماند بدن، روند کالری سوزی هم افزایش پیدا می کند. افزایش گرما و سوزاندن کالری بیشتر، یکی از فواید استفاده از لگ ورزشی زنانه به حساب می آید.

مشاهده کنید: لباس ورزشی

به گفته ی پژوهشگران نیز، استفاده از لگ ورزشی زنانه مزایای بسیاری دارد. چند مورد را مثال می زنیم:

 1. ورزشکاران در هنگام ورزش بدنسازی، توجه زیادی بر عضله سازی دارند. عملکرد اعضای بدن، به خصوص عضله ها در هنگام ورزش، به اکسیژن کافی نیاز دارد. به همین دلیل است که مربیان در هنگام ورزش، نفسِ عمق کشیدن را به شاگردان یادآور می شوند.
 2. به گفته محققین، طراحی لگ ها به گونه ای است که روند جریان اکسیژن رسانی را به اعضای بدن، بهتر می کند.
 3. لگ های اسپرت، روند خون رسانی را در بدن ورزشکار بهبود می دهد. این منجر به سلامتی پوست، قلب و اعصاب آن ها می شود.
 4. لگ همچنین روند سرد کردن و ریکاوری بعد از وزنه زدن و دوییدن را آسان تر می کند.

 لگ ورزشی زنانه طرحدار

فواید لگ ورزشی در مکان های مختلف

لگ ورزشی همانطور که از اسم آن پیدا است، مناسب موقعیت های ورزشی است. از آنجایی که لگ را می توان با لباس های مختلفی ترکیب کرد، می توان آن را در موقعیت های مختلفی نیز استفاده کرد. همین نکته یکی دیگر از فواید لگ ورزشی زنانه است. پس در هنگام وزنه زدن، انجام حرکات رقص زومبا یا حتی حرکات کششی در یوگا بسیار می تواند کارآمد باشد.

خانم هایی که به باشگاه می روند می توانند از لگ های اسپرت استفاده کنند. ست کردن لباس هایی مثل تیشرت، لگ و سوییشرت در کنار هم، تیپی شیک و ورزشکارانه برای شما می سازد. همچنین برای ست کردن لگ در باشگاه، از بهترین آیتم ها، انواع نیم تنه ها هستند.

در هنگام ورزش در هوای آزاد، بانوان از مدل های بسیار جذاب لگ زنانه استفاده می کنند. اگر شما نیز برای بیرون و مکان های خارج از فضای باشگاه لباس می پوشید، استفاده از مانتو شومیزی بلندتر از تیشرت پیشنهاد می شود. برای دختر خانم های جوان، استفاده از تیشرت های بلند و اصطلاحاً اور سایز گزینه خوبی، برای ست کردن لگ ورزشی زنانه است.

لگ ورزشی زنانه را حتی در منزل هم می توانید بپوشید. انواع لگ های ورزشی به عنوان لباس خونگی نیز قابل استفاده است. خصوصاً که مدل های مختلف لگ ورزشی، اندام شما را در طول روز، بهتر نشان می دهند. هنگام پوشیدن لگ ورزشی زیبایی اندام شما، باعث علاقه بیشتر شما به ورزش می شود. این یکی از مهم ترین فواید لگ ورزشی زنانه است.

مطالعه کنید: لیست خرید لباس عید ورزشی طبق مد

 لگ ورزشی زنانه پلنگی

فواید ست کردن لگ ورزشی زنانه

بزرگترین فایده لگ ورزشی زنانه در این است که ست کردن آن، تیپ شما را جذاب می کند. همین باعث بهبود روحیه و سلامت روان شما نیز می شود. در ست کردن لگ ورزشی زنانه، لازم است به برخی نکات دقت کنید.

لگ ها هنگامی زیبایی خود را نشان می دهند که با لباس های آزاد و راحت استایل شوند. استفاده از دو آیتم جذب در استایل، خیلی توصیه نمی شود. اگر لگ ها را با آیتم گشاد تر از خودش ست کنید، تعادل را در استایل رعایت می کنید. رعایت این بالانس، می تواند زیبایی اندام و مدل لگ شما را بیشتر نشان دهد.