تیشرت ورزشی مردانه کوهنوردی
پوشیدن تیشرت ورزشی مردانه برای کوهنوردی مناسب است؟

آیا تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی است؟ برای کوهنوردی یکی از الزاماتی که بایستی به درستی رعایت شود، پوشیدن لباس مناسب کوهنوردی است. فرقی ندارد که کوهنوردی را به صورت تفریحی انجام می دهید یا به صورت حرفه ای، لازم است که لباس مناسب کوهنوردی پوشیده باشید. اما کدام لباس ورزشی می تواند مناسب ورزش کوهنوردی باشد؟ یکی از انواع لباس ورزشی مردانه که اکثریت آقایان در کمد لباس خود دارند، تیشرت ورزشی می باشد. اما این سوال که آیا تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی است یا خیر، موضوعی است که بایستی به صورت کامل بررسی شود. ابتدا باید بدانیم که لباس مناسب کوهنوردی چه ویژگی هایی در خود دارد تا به سوال پوشیدن تیشرت در حین کوهنوردی بتوان پاسخ داد.

آیا می توان از لباسی مانند تیشرت ورزشی مردانه برای کوهنوردی و  رفتن به ارتفاعات کوه استفاده کرد؟

اهمیت انتخاب لباس مناسب کوهنوردی بسیار بالاست. اینکه چه تیشرت ورزشی مردانه ای مناسب کوهنوردی است، سوال چالش برانگیزی است. پاسخ این سوال به میزان راهپیمایی، ارتفاعی که می خواهید صعود نمایید، فصل و آب و هوایی که در حال کوهنوردی هستید و موارد دیگر بستگی دارد. فراموش نکنید که پوشیدن لباس مناسب برای کوهنوردی کردن از واجبات است، چرا که می تواند بستری مناسب برای صعود به قله های بالا باشد. کسانی که اهل کوهنوردی و صخره نوردی و حتی راهپیمایی مابین دو کوه در ارتفاعات هستند، تمایل دارند تا به قله رسیده و از نگاهی متفاوت به جهان هستی وطبیعت نگاه کنند. پس اگر بتوانید لباس مناسب کوهنوردی را به درستی انتخاب کنید، شما را در این مسیر همراهی خواهد نمود. اگر به کوهنوردی علاقه مند هستید، مطالب این مقاله از فروشگاه ریبون را از دست ندهید. تمام آنچه که کوهنوردان لازم است درانتخاب لباس مناسب این ورزش مهیج و نشاط بخش بدانند، مطرح شده است. اگر می خواهید بدانید که می توان در زمان رفتن به کوه، تیشرت ورزشی مردانه پوشید؟ ما را تا انتهای مقاله از فروشگاه ریبون همراهی نمایید.

 تیشرت مناسب کوهنوردی برای آقایان

آیا تیشرت ورزشی مردانه می تواند یکی از اجزاء مناسب در بین لباس مخصوص کوهنوردی باشد؟

اجزا لباس مخصوص کوهنوردی بسیار متنوع تر از سایر رشته های ورزشی است و به یکی دو لباس ختم نمی شود. اجزا لباس کوهنوردی به پوشاک پائین تنه و پوشاک بالا تنه تقسیم می شود. در لباس کوهنوردی یکی از اجزایی که بایستی پوشیده شود، تیشرت ورزشی می باشد. بنابراین میتوان گفت پوشیدن تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی می باشد. اما هر تیشرتی صلاحیت پوشیده شدن در هنگام فعالیتی مثل کوهنوردی را ندارد. اجزا لباس مخصوص کوهنوردی شامل موارد زیر می باشد:

 • عرق گیر، تیشرت ورزشی، پیراهن، کاپشن، باد گیر، پانچو
 • شلوار ورزشی، گتر، زانو بند
 • دستکش، جوراب، کتونی مخصوص کوهنوردی، پوتین مخصوص کوهنوردی
 • تجهیزات و اکسسوری ورزشی برای کوهنوردی مثل کلاه، دستمال سر، عینک و مواردی از این قبیل
تیشرت نایکی مردانه کد 301100

تیشرت نایکی مردانه کد 301100

مشاهده و خرید

آیا تیشرت ورزشی مردانه لباسِ مناسب کوهنوردی می تواند باشد؟

از آن جایی که قانون لباس پوشیدن در ورزش کوهنوردی به صورت لایه لایه است، پس تیشرت ورزشی مردانه می تواند مناسب کوهنوردی باشد. البته به شرطی که به صورت حداقل سه لایه، پوشیده شود.

بهتر است تیشرت ورزشی مردانه را به صورت تکی استفاده نفرمایید. درارتفاعات هنگامی که قدم ها را یکی پس از دیگری به سمت بالای کوه برمی دارید، دما کاهش پیدا می کند، پس پوشیدن تیشرت ورزشی مردانه به تنهایی ممکن است برای شما با مشکل سرما روبرو نماید.

از طرفی هنگامی که خورشید به صورت عمود بر زمین می تابد، با بیشترین تابش آفتاب، مواجه خواهید بود. بنابراین هنگامی تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی است که به تنهایی استفاده نشود. چنانچه تمایل دارید تیشرت ورزشی مردانه را به صورت تکی بپوشید، بهتر است از ضد آفتاب بدن هم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی استفاده نمایید. البته چنین سبک لباس پوشیدنی برای صعود و کوهنوردی بسیار اشتباه است. چنانچه زمان کمی در ارتفاع هستید و فقط به جنبه تفریحی به ارتفاع می روید می توانید بدین گونه لباس پبوشید.

به طور کلی لباس مخصوص کوهنوردی برای فصول مختلف ممکن است متفاوت باشد، بنابراین نمی توان به صورت همیشگی تیشرت ورزشی مردانه پوشیدن در حین کوهنوردی را تایید نمود. پاسخ این سوال بستگی به شرایط آب و هوایی دارد.

بلوز ورزشي مردانه مدل نيم زيپ کد 301039

بلوز ورزشي مردانه مدل نيم زيپ کد 301039

مشاهده و خرید

تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی همانند یک عایق عمل می کند

اگر اهل کوهنوردی باشید باید بدانید که لباس کوهنوردان به صورت کلی، در سه لایه پوشیده می شود.

 1. لایه اول لباس کوهنوردی شامل اولین لباسی است که به تن می کند و همانند یک عرق گیر، عمل می کند. لباسی که در این لایه پوشیده می شود بایستی تنخور کاملاً جذبی داشته باشد تا بتوان لایه بعدی را به راحتی پوشید. به اضافه اینکه لباس این لایه، ویژگی جاذب رطوبت و تبخیر را هم بایستی به همراه داشته باشد. اگر می خواهید یک کوهنورد حرفه ای شوید و یا لذت بردن از این ورزش برایتان حائز اهمیت است، پس این مطلب را فراموش نکنید. چنانچه لباس مناسب برای لایه ی اول انتخاب نشده باشد، با کوچک ترین تعریقی، احساس آزاردهنده ای خواهید داشت، در این لحظه نمی توانید به عقب برگردید. لازم است بدانید که لباسی که خیس از رطوبت تعریق است، وزن بیتشری پیدا می کند، پس می تواند سبب شود که شما در حین بالا رفتن احساس سنگینی کنید و سبب خستگی خواهد شد.
 2. لایه دوم از لباس مخصوص کوهنوردی، لایه ای میانی است که می توان تیشرت ورزشی پوشید. تنها حالتی که می توان گفت تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی است، در این شرایط می باشد. در ادامه به ویژگی این لایه و ویژگی هایی که تیشرت ورزشی مردانه کوهنوردی باید به همراه داشته باشد به صورت کامل بررسی شده است.
 3. لایه سوم ، می تواند لباس هایی مثل گرم کن، کاپشن و مواردی از این قبیل باشد. فصل کوهنوردی در انتخاب لباس مناسب این لایه تاثیر گذار خواهد بود.

پس متوجه شدیم که اگر لباس کوهنوردی را به صورت لایه لایه بپوشیم، می توان تیشرت ورزشی مردانه را به عنوان یک لباس مناسب ورزش کوهنوردی در نظر گرفت.
 تتیشرت ورزشی مردانه کوهنوردی کرم

آیا هر مدل و جنسی از تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی است؟

همانطور که گفته شد، تیشرت را اگر لایه لایه بپوشید، می توانید در روز هایی که کوهنوردی می روید، بر روی آن حساب باز کنید. اما آیا هر مدل تیشرت ورزشی مردانه ای مناسب کوهنوردی رفتن است؟ تنوع تیشرت ورزشی مردانه در دنیای پوشاک ورزشی زیاد است. به طور قطع هر تیشرتی برای ورزش کوهنوردی مناسب نخواهد بود. همانطور که یکسری مدل از تیشرت ورزشی مردانه مناسب بدنسازی و تمرینات فیتنس است، طبیعتاً یکسری مدل ها هم برای فعالیت رشته کوهنوردی مناسب خواهد بود. اما چگونه می توان تشخیص داد که تیشرت ورزشی مردانه مد نظر، مناسب ورزش کوهنوردی است؟ این مورد، هنگامی قابل تشخیص خواهد بود که شما بدانید که لباس ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی چه ویژگی هایی باید به همراه داشته باشد. تا بدین وسلیه به دنبال همان ویژگی ها در تیشرت ورزشی مردانه مد نظر باشد.

تیشرت ورزشی مردانه کد 301089

تیشرت ورزشی مردانه کد 301089

مشاهده و خرید

کدام تیشرت ورزشی مردانه ای مناسب رفتن به ورزش کوهنوردی می باشد؟

اگر تصمیم دارید با تیشرت ورزشی مردانه به کوهنوردی بروید، باید بدانید که هر تیشرتی برای این ورزش مناسب نمی باشد. بهتر است به سمت مدل هایی از تیشرت بروید که شرایط مناسبی در حین بالا رفتن یا پایین آمدن از ارتفاع را فراهم می آورند.

اکثر تیشرت ورزشی مردانه دارای آستین کوتاه هستند. اما بهتر است برای ورزش کوهنوردی تیشرت با آستین بلند بپوشید تا گرما یا سرما موجب آزار نشود.

بهتر است یقه ای از تیشرت را انتخاب نمایید که تا حد ممکن بسته باشد و گردن دیده نشود.

اما مهم ترین قسمت انتخاب تیشرت ورزشی مردانه مخصصوص کوهنوردی جنس و متریال به کار رفته در آن می باشد. نمی توانید برای کوهنوردی و صعود هر جنس تیشرتی را بپوشید. حتی اگر کوهنوردی به صورت گردش و تفریح باشد هم بهتر است از یک جنس و پارچه مناسب باشد تا بتوانید به بهترین شکل از لحظات کوهنوردی در طبیعیت لذت کافی را ببرید. تیشرت تنفسی ورزشی مردانه کوهنوردی

بیشتر بخوانید:بهترین مدل های تیشرت ورزشی مردانه

جنس تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین فاکتورهای تیشرت کوهنوردی، نوع جنس و الیاف به کار رفته در پارچه تیشرت است. به طور کلی دو نوع الیاف طبیعی و صنعتی برای تولید تیشرت ورزشی مردانه استفاده می شود. اگر می خواهید یک تیشرت مخصوص کوهنوردی بخرید، باید بدانید که هر کدام از این الیاف در هنگام رفتن به ارتفاع، چه شرایطی را ایجاد می نمایند.

 • تیشرت ورزشی مردانه از الیاف طبیعی می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب لباس کوهنوردی باشد. چرا کوهنوردان اغلب از این نوع الیاف برای استفاده لباس خود انتخاب می کنند؟ چون که پارچه هایی مثل کتان، نخ پنبه، پشم و مواردی از این قبیل، می تواند به خوبی جاذب رطوبت باشند. در عین حال می توانند همیشه در خشک ترین حالت بمانند بنابراین کوهنوردی با چنین جنس لباسی می تواند راحت و لذت بخش باشد.
 • یکی دیگر از الیاف تیشرت ورزشی، الیاف صنعتی و مصنوعی است. این نوع پارچه ها هم همانند نخی، می توانند به راحتی جاذب رطوبت باشند و تا حد ممکن از تعریق جلوگیری نمایند. گردش هوا در چنین لباس هایی به حدی است که اصلاً دچار تعریق نخواهید شد. این الیاف صنعتی معایب الیاف طبیعی را ندارند، بنابراین گزینه ی مناسبی برای انتخاب لباس برای کوهنوردی است. به اضافه ای اینکه با تکنولوژی فشرده سازی تولید شده اند، پس بسیار مقاوم می باشند. همچنین، در برابر باد و باران همانند یک عایق عمل می کنند. چنین خصوصیاتی سبب شده است که اغلب کوهنورادن به دنبال چنین الیاف برای خرید لباس مخصوص کوهنوردی باشند.

البته بهتر است برای خرید لباس مخصوص کوهنوردی مثل تیشرت، ابتدا از کوهنوردان حرفه ای یا کارشناسان حرفه ای لباس ورزشی مشورت بگیرید تا در جهت خرید لباس مناسب شما را یاری نمایند.
 تیشرت ورزشی مردانه خنک برای کوهنوردی

تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی چه ویژگی هایی دارد؟

اکنون که با جزئیات جنس اکثر تیشرت ورزشی آشنا شدید، بایستی درادامه بدانید که تیشرت ورزشی مردانه مناسب رشته کوهنوردی باید چه خصوصیاتی به همراه داشته باشد؟ توجه کنید که به همراه داشتن این فاکتورها در تیشرت سبب می شود که این لباس مناسب چنین فعالیت ورزشی باشد. اگر تیشرت مد نظر دارای این ویژگی ها نباشد، اجازه نمی دهد که به راحتی بتوانید به صعود خود ادامه دهید. در کنار آن لحظات کوهنوردی لذت بخشی را هم تجربه نخواهید کرد و تمایل دارید که هر چه سریع تر، پروسه کوهنورید و صخره نوردی به اتمام برسد. پس بررسی موارد زیر در هنگام انتخاب تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی الزامی می باشد:

 • تیشرتی که برای کوهنوردی رفتن انتخاب می کنید باید حالت کِشی خوبی داشته باشد. اگر تیشرت کشسانی بالایی داشته باشد، می توانید کوهنوردی لذت بخش تری را تجربه نمایید.
 • تنخور تیشرت ورزشی مردانه بهتر است جذب ولی با آزادی عمل باشد. البته چینی ویژگی هایی هنگامی معنا و مفهوم پیدا می کند که شما بدانید برای کدام فصل می خواهید از آن استفاده نمایید. مثلاً در هنگام کوهنوردی در فصل تابستان، توصیه می شود که اکثر لباس هایی که پوشیده اید، نخی و کاملاً آزاد باشد. اما این مورد در فصل زمستان کاملاً می تواند در شکلی متفاوت باشد.
 • انعطاف پذیری تیشرت کوهنوردی بایستی به اندازه ای باشد که بتوان به راحتی قدم از قدم برداشت. شما در هنگام کوهنوردی به همان اندازه که به پا هایتان احتیاج دارید، به آزادی عمل دست هایتان هم نیاز پیدا خواهید نمود. بنابراین این مورد را در زمان خرید تیشرت ورزشی مردانه فراموش نفرمایید.
 • تیشرت ورزشی مردانه مخصوص کوهنوردی باید آزاد باشد. بدین معنی که بتواند آزادی عمل مناسبی به همراه داشته باشد. با توجه به چنین ویژگی می توان به راحتی دست ها را تکان داد و با قدم هایی استوار ارتفاعات را بالا رفت.

 تیشرت ورزشی مردانه مدل نایک کوهنوردی

پیشنهاد محصول: اکسسوری ورزشی

تیشرت ورزشی مردانه مناسب برای کوهنوردی را چگونه انتخاب کنیم؟

سوال اکثر کوهنوردان تازه کار و مبتدی این است که برای کوهنوردی برای چه نوع لباسی هزینه کنیم بهتر است؟ اگر می خواهید تیشرت را به عنوان یکی از اجزا لباس مخصوص کوهنوردی در نظر بگیرید، باید بدانید که آن را چطور انتخاب نمایید.

ابتدا بهتر است به فکر خرید تیشرت گران نباشید، چرا که ممکن است هنوز لباس مناسبی را برای کوهنوردی انتخاب نکرده باشید.

قیمت لباس مخصوص کوهنوردی نباید شما را در زمان تصمیم گیری مردد نماید. به طور کلی بهتر است یک تیشرت ورزشی مردانه باکیفیت بخرید. با توجه به چنین انتخابی خرید شما هوشمندانه خواهد بود. چرا که علاوه بر زمان کوهنوردی، می توانید در مواقعی دیگری هم از این تیشرت استفاده نمایید. اگر بخواهیم کاربرد تیشرت ورزشی مردانه با کیفیت را معرفی نماییم، می توانیم به ورزش کردن در خانه و باشگاه اشاره کنیم. حتی می توانید به راحتی در منزل به عنوان لباس خانگی هم از آن بهره مند شوید. حتی پوشیدن تیشرت ورزشی مردانه از نوع باکیفیت و طراحی شیک، در زمان پیاده روی فضای باز و لب ساحل می تواند کارآمد باشد. بنابراین با چنین انتخاب هوشمندانه ای، با یک تیر، دو نشان زده اید. قیمت لباس کوهنوردی و تجهیزات مورد نیاز این رشته در جایگاه خود بسیار گران می باشد. بنابراین می توانید تیشرتی را انتخاب نمایید که در کنار داشتن کیفیت بالا، دارای قیمت ارازن تر و مناسب تری باشد. در همین راستا، شما را به مشاهده محصولات فروشگاه ورزشی ریبون دعوت می نماییم. فروشگاه ورزشی ریبون، انواع تیشرت ورزشی مردانه را با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت به فروش می رسد. حتی می توانید تیشرت ورزشی مردانه مناسب کوهنوردی را از فروشگاه ریبون به شکل اقساطی تهیه نمایید. اما در این مسیر چطور می توانید تیشرت ورزشی مردانه ای انتخاب نمایید که مناسب ورزش کوهنوردی باشد؟ شما را در ادامه راهنمایی کرده ایم:

 • تیشرت ورزشی مردانه با یقه کاملاً بسته انتخاب مناسبی است.
 • برای خرید لباس کوهنوردی، تیشرتی که آستین بلند است گزینه مناسب تری نسبت به سایر تیشرت ها می باشد.
 • بهتر است تیشرتی را انتخاب نمایید که قابلیت تنفس پذیری داشته باشد.
 • در هنگام خرید تیشرت ورزشی مردانه، به کشسانی و نوع جنس به کار رفته در آن توجه نمایید. چنین مشخصاتی در فروشگاه ورزشی ریبون به صورت کامل درج شده است تا شما بتوانید با مقایسه تیشرت ها در کنار هم، بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.
 • به این مورد توجه کنید که تیشرت ورزشی نباید مانع انجام حرکات شما شود و راحت هم پوشیده شود.

سوالات متداول

آیا تیشرت ورزشی مردانه، لباس مخصوص کوهنوردی است؟

نمی توان به این لباس، به چشم لباس مخصوص کوهنوردی نگاه کرد. اجزا لباس کوهنوردی بسیار گسترده تر از یک لباس است.

تیشرت ورزشی برای فعالیت ورزشی کوهنوردی مناسب است؟

پاسخ این  سوال، بستگی به نوع فعالیت ورزشی شما به شکل مبتدی و حرفه ای دارد. فراموش نکنید تنها در شرایطی می توانید در کوهنوردی از تیشرت ورزشی استفاده کنید که آن را به صورت لایه لایه بپوشید.

در لباس کوهنوردی زمستان می توان تیشرت ورزشی مردانه پوشید؟

بله اگر بقیه لباس ها را از دسته بندی لباس های مخصوص آب و هوای زمستانی انتخاب کرده باشید، می توانید تیشرت را در لایه دوم بپوشید.

در لباس کوهنوردی تابستان می توان تیشرت ورزشی مردانه پوشید؟

شما می توانید با رعایت انتخاب سایر لباس مخصوص کوهنوردی در تابستان، از تیشرت به عنوان لایه میانی استفاده نمایید.